تریتمنت یا احیای مو

تریتمنت یا احیای مو(راهنمای جامع)+توضیحات

تریتمنت یا احیای مو 

بانوان این روز ها  اغلب با مشکلاتی مانند خشکی و یا شکنندگی موهایشان مواجه هستند  و از این رو  به دنبال یک راه حل مناسب برای رفع خشکی موهایشان هستند میتوانم بگویم که یکی از بهترین راه حل ها برای رفع خشکی مو ها تریتمنت یا احیای مو است.

ما دراین مقاله قصد داریم تا با  با چگونگی احیای مو ود رصد آسیب پذیری موها آشنا شوید  وبا شناختب یشتر بتوانید در  این موارد تصمیم درستی بگیرید که برای هر نوع  آسیب ازچه محصولی استفاده کنید درضمن سعی کنید تا از موادی از قبیل کراتین های گرم وسرد،بوتاکس،پلکس و…وجود داردند استفاده نکنید به دلیل اینکه این موارد اغلب برای مو های آسیب دیده  استفاده می شود.

چه موهایی نیاز به احیا دارند؟

بسیاری از خانم بر اثر انجام کارهای شیمیایی  مانند دکلره،رنگ صافی وفرو… اغلب با مشکل خشکی و یا شکنندگی موهایشان مواجه می شوند. که این مورد معمولا بر اثر از هم پاشیده شدن ساختار کراتینه موها بوجود می می آید و اغلب حالت شکنندگی ودهیدراته شدن پیدا می کند. البته از عوامل اصلی این مشکل میتوان به ایجاد شدن محیط هایی قلیلایی و درنتیجه تخلیه مایع کورتکس  اشاره کرد.

درحالی که موهای ما جهت تنفس وسالم ماندن نیاز به محیطی اسیدی دارد پس سعی کنید بعد از هرکار شیمیایی از ماسک های تقویتی ولوسیون های مخصوص اسید تراپی استفاده کنید تا از آسیب های جدی جلوگیری شود.کراتینه ها ومواد اسید تراپی و بوتاکس نوعی از محصولات احیا هستند که باترمیم ساختار تنه مو وایجاد محیط اسیدی درفضای مو به هرچه بهتر شدن وضعیت موهای آسیب دیده کمک می کند.

شناخت درصد آسیب ها

اغلب  موهایی که  خشک ویا رنگ شده ممکن است 25 تا 50درصد آسیب پذیر تر باشند.

اما بعضی از موها غیر از حالت وز یا خشک بودن حالت کشسانی دارند یعنی در این مورد اغلب حالت ارتجاعی مو از بین رفته وکورتکس موخالی می شود که+++ه این درصد آسیب 50 تا 70درصد می گوییم و دربعضی ازموها بخاطر انجام  دکلره ورنگ های پی درپی غیر ازخشکی و کشسانی بودن موهایشان  با پارگی موها روبرو میشوند که این آسیب 70 تا 90درصد را نشان می دهد و در آخر شدیدترین آسیبب بین  90تا100درصد می باشد که دراین حالت اگر لباس تیره پوشیده باشیم موها کات شده و روی لباس دیده می شود.

 

کدام روش برای درصد آسیب ها به کار می رود؟

25تا50درصد کراتین های گرم و سرد وپلکس تراپی •

50تا70درصد کراتین گرم،بوتاکس و پلکس تراپی•

70تا 90درصد پلکس تراپی،بوتاکس وکراتین سرد•

90 تا100درصد دراین نوع آسیب بهترین روش هرکات می باشد.•

 

آشنایی با مواد احیا

 

کراتین ها اغلب دونوع هستند که یک نوع آن با صافی همراه بوده  ونوع دیگرآن فقط مو را احیا می کنند وبه همین دلیل است که  بیشتر افراد این تصور را دارند که  کراتین ها فقط موها را صاف می کنند در صورتی که کراتین ها  بیشتر وظیفه  احیا مو را برعهده دارندهمچنین. صافی و بوتاکس نیز به دوسته  حجم دهنده ودرمانی تقسیم بندی می شوند که اغلب در بوتاکس های حجم دهنده ،مو ها حجیم می گردد. ولی دربوتاکس های درمانی موهای خشک هیدراته یا آبرسانی می شوند.

فرمالئید داخل کراتین روی پل های گوگردی تاثیر بسزایی داشته  به همین دلیل بعضی از کراتین ها مقداری صافی به همراه دارند. ونوعی دیگر از مواد احیا بوتاکس ها هستند که  دارای اسید هیلارونیک می باشند با فرمالئید داخل این کراتین ها متضاد بوده که معمولا اسید هیلارونیک موجود در بوتاکس ها باعث نفوذ عمیق مواد می گردد.از زیر مجموعه های کراتین ها میتوانیم  به هیدروتین،کلاوکس،کلاژکس،کرامنت و….اشاره کنیم  که ترکیبی از کراتین ومحصولات دیگرنیز  می باشد.

 

مراحل کراتین کردن

1.ابتدا موها را با شامپوی فری سولفات یاشامپوی قبل کراتین شستشو دهید.

2.مواد کراتین را یک سانت به ریشه به صورت ماساژی روی مو زده وشانه درشت بزنید تا مطمن شوید مواد به همه مو رسیده است.

3.بسته به نوع کراتین 30تا45دقیقه صبرکنید سپس موها را با باد سشوار خشک کرده و باعمل براشینگ آن را لخت نمایید.

4.مهم ترین مرحله اتو کشی مو می باشد که در سه مرحله اول اتو کشی به صورت پرسینگ یا ضربه ای انجام می شودو باتوجه به جنس مو 9تا12بار دیگر را به صورت ماساژی اتو کشی می کنیم.باتوجه به نوع کراتین قرنطینه انجام می شود.

5.باشامپوی بعد از کراتین موها شسته می شود و حتما از ماسک موباید استفاده شود که محیط مو به اسیدی برگردد.

 

بسیار خوشحال هستیم که تا اینجای مقاله همراه ما بوده اید پیشنهاد می کنیم تا از مقاله شناخت آناتومی مو دیدن فرمایید.

نکات مهم در احیای مو

ظرف کراتین باید مجزا باشد وهیچ گاه از ظرفی که قبلا کار دیگری مثل رنگ یا دکلره انجام داده اید برای انجام کراتین مو هایتان استفاده نکنید

اتوی کراتین باید تیتانیوم باشد و به هیچ وجه از اتوهای سرامیکی استفاده نکنید و درنهایت درجه آن بایدبین 230درجه یا 450 فار باشد.

اگر که موهای خود را کراتین می کنید باید از رفتن به استخر خود داری کنند چون کلر داخل استخر باعث تضعیف کراتین مو میشود.

 

هرچه آسیب موها بیشتر باشد کار احیا ضعیف تر انجام می شود.به عنوان مثال برای موهای 70تا90درصد آسیب اصلا کراتین گرم انجام نمی شود.

 

جمع بندی

دراین مقاله سعی کردیم تا با شناخت بیشتر از درصد آسیب های مو واینکه کدام محصول احیای مو بهتر است پی  ببریم و اینکه چه نکاتی را باید در عمل احیای مو  رعایت کنیم تا در پایان کار نتیجه مطلوبی حاصل شو و امیدوارم که این مقاله برایتان بسیار مفید باشد

نویسنده:زهرا رئوفی نیا

مدرس کار بامواد شیمیایی

https://www.instagram.com/zahraraoufi_beautysalon

 

1 دیدگاه برای “تریتمنت یا احیای مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با سالن (کلیک کنید)