شناخت رنگ های گرم وسرد

شناخت رنگ های گرم وسرد

یکی از دغدغه های بانوان امروز  انتخاب رنگی است که متناسب با چهره و رنگ پوستشان باشد تا جذاب تر به نظر برسندبرای انتخاب یک رنگ مناسب برای مو ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که رنگ های گرم و سرد چیست؟ و  برای فرم لباس و رنگ موی خود از چه رنگ هایی استفاده کنید؟.چون با شناخت رنگ های گرم وسرد میتوانید یک انتخاب خوب داشته باشید و با مشکلاتی که بیشتر بانوان در انتخاب رنگ مو و یا رنگ دکلره با آن مواجه می شوند نباشید

ما دراین مقاله قصد داریم تا به این سوالات پاسخ دهیم

چگونه می توان به شناخت رنگ های گرم وسرد پی برد؟

برای شناخت رنگ های گرم وسردا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید

به طور کلی رنگ ها به سه دسته اصلی رنگ های گرم و رنگ های سرد,رنگ های خنثی تقسیم می شوند

1)رنگ های گرم:

رنگ های گرم جزو رنگ هایی هستند که باعث تحریک سیستم عصبی می شوند و احساسات و عواطف شما را تحریک می کند   این دسته از رنگ ها معمولا به وضوح قابل رویت هستند  و موجب جلب توجه می می شوند ین رنگ ها شامل  رنگ های قرمز،نارنجی و زرد به طور کلی رنگ های گرم هستند.

2)رنگ های سرد:

رنگ های سرد جزو رنگ های آرام  هستند  که هارمونی آنها در محیط های مختلف بیشتر است و زیاد در چشم نیستند و رنگهایی مثل رنگ آبی،سبز،بنفش جزو دسته رنگ های سرد قرار گرفته اند.

3)رنگ های خنثی :

رنگهای خنثی رنگهایی هستند که در طیف رنگی وجود ندارند و از ترکیب رنگ های دیگر به وجود می آیند همچنین می توانند اثرات مثبت یا منفی داشته باشند سیاه سفید وخاکستری و قهوه ای جزآن دسته از رنگ های خنثی هستند.

نقاط ضعف و قوت رنگ های گرم

رنگهای گرم القا کننده گرمی و راحتی هستند و به گونه ای خود را به بیننده نزدیک تر می شوند به گونه ای که به سمت ما در حرکت اند درنتیجه رنگ های گرم برای فضاهای بسته وکوچیک مناسب نیستند و رنگ های گرم خودنما هستند که احساسات فرد را برمی انگیزند.

نقاط ضعف و قوت رنگ های سرد

رنگ های سرد معمولا جزو رنگ های آرام وراحتی هستند این نوع رنگ ها  به صورت غیر صمیمی و ساده دیده  می شوند وبرای انتخاب به عنوان پس زمینه بسیار مناسب هستند در واقع رنگ های سرد دیرتر به چشم می آیند وبرای بزرگ و وسیع تر نشان دادن فضا ومحیط می توان از این رنگ ها استفاده کرد.

بسیار خوشحال هستیم که تا اینجای مقاله همراه ما بوده اید پیشنهاد می کنیم که از مقاله رنگ های مکمل و خنثی نیز دیدن فرمایید

سوالی برای شناخت چهره های سرد وگرم

واما سوالی که برای هنرجویان ومشتریان واقع در سالن پیش می آید این است که چهره ی ما از کدام دسته است؟سرد یا گرم؟چه رنگی بیشتر به چهره ما می آید؟

وبعضی از افراد برای پاسخ دادن به این سوال و انتخاب رنگ مو وحتی گاهی رنگ لباس خود سردرگم هستند و ما امروز دراین مقاله به شما یاد خواهیم دادتا چهره ی خود را ازنظر سرد یا گرم بودن بشناسید.

اصولا افراد سبزه چون رنگدانه های پوست آنهابه طرف رنگ سرد متمایل است چهره ای سرد دارند ویا اگر درساعد آنها دقت کنید رگ های دست آنها به رنگ های سرد نزدیک است پس سن افراد جز دسته های سرد هستند وافراد چاق سرخ وسفید چون گونه های آنها رنگدانه ی قرمز دیده می شود پس به سمت گرمی متمایل هستند و آنها را جز دسته های گرم به حساب می آوریم.

واما برای انتخاب رنگ مو باید بالعکس عمل کنیم یعنی  افراد با چهره های سرد رنگ های گرمی همچون رنگ های شکلاتی،مسی،شرابی با تناژ قرمز انتخاب می کنند وبرای افرادی با چهره ی گرم رنگ های سردی مثل رنگ هایی زیتونی،دودی،نقره ای و…

ودرپایان برای فراگرفتن بهتر یادگیری به چرخه رنگ توجه کنید نیمی از دایره رنگ  را رنگ های آبی،سبز،بنفش که جز دسته ی سرد می باشند تشکیل داده ونیم دیگر را رنگ های گرم مانندقرمز،نارنجی و زرد را تشکیل داده است رنگ هایی برگرفته از آتش مثل قرمز ،نارنجی،زرد گرم هستند و رنگ های برگرفته از آسمان ویخ وآب سرد هستند مثل رنگ های بنفش،سبز.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که  رنگ بنفش چون از رنگ قرمز وآبی تشکیل شده است اگر قرمزی رنگ بنفش بیشتر باشد جز دسته ی گرم و اگر رنگ آبی آن بیشتر باشد و به سمت سردی برود وجز دسته های سرد می باشند و اگر نیاز داشتیم رنگ سردی را به سمت گرم ببریم و از سردی آن کم کنیم می توانیم مقداری رنگ زرد به آن اضافه کنیم پس متوجه شدیم که رنگ های سرد وگرم کدامند و برای چهره افراد مختلف چه رنگی را انتخاب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با سالن (کلیک کنید)